Her İnsan Özel Yaratılmıştır

Her insan kendi içinde ayrı bir dünyadır; diğerlerinden farklı ve son derece özel yaratılmıştır…İlahi kaynak hepimizi tam ve bütün olarak yarattı. O halde ben de onun bir parçası olarak mükemmel olma gücündeyim ve deneyimlediğim, negatif olarak hayatıma yansıyan her gerçeklik benim kendi seçimlerim,kusursuz yanımın yansıması olarak değil kusuru seçen yanımın bir tezahürü olabilir.Dolayısıyla özüme uygun davranmamış olabilirim, ancak her daim Öz’e ulaşma potansiyelim farkındalığımı arttırdığım müddetçe vardır .Bunun için uzağa gitmeme de gerek yok sadece iç dünyama,öz benliğime yönelmem yeterlidir. Bu sebeple insanların karakteriniz,seçimleriniz hele de hayalleriniz üzerine ahkam kesmesine izin vermeyin.Zira bazı kimseler için, siz onların çıkarlarına uygun davranışlar sergilediğinizde ,egolarını tatmin eder nitelikte ifadeler kullandığınızda onay görürsünüz .Aksi takdirde sizi yargılarlar ve daha da ileriye giderek saldırıya geçerler. Ait oldukları ve yayın yaptıkları alan negatif yani alçak frekanslı olduğu için sevgi, diğergamlık gibi yüksek frekans manyetik alana sahip duygularla harekete geçmelerini beklemek anlamsız olacaktır; çünkü bu duygular onların tanıdık oldukları gerçeklikler değildir.Esas itibariyle kendi iç dünyalarında huzuru yakalayamamış,kendi başarısızlıkları ve yetersizlik düşünceleri gereği karşı tarafı aşağıya çekmeye çalışan bu kimseler için yapılacak en güzel şey onları sevgiyle evrene serbest bırakmaktır. Evren her boşluğu doldurur unutmayın.Bu kimselerden özgürleşin ki etkileşime gireceğiniz enerji alanınıza size değer verecek ,sizi koşulsuz sevecek kimseler girsin…Tabi önce çekim yasası gereği sizin koşulsuz sevgiyi gerçekliğiniz haline getirmemiz gerekir.

Üslub-u Beyan Ayniyle İnsan…

Empati kurmaktan yoksun, insanlarla iletişim problemi olan kişilerin, karşı tarafın karakterine saldırıya yönelik söylemlerde bulunması kendisini özel yada farklı hissettiriyor olabilir. Narsistik eğilimli bireyler ,kendilerine biçtikleri değer hissini muhafaza etmek için karşı tarafın onurunu hiçe sayarak kişilik haklarını zedeleyici sözler sarfedebilirler. İnsanın karakterini yansıtan en önemli ölçütlerden biri de üslubudur.

Eskilerin bir sözü vardır çok severim; “Üslub-u beyan ayniyle insan”…

Bu saldırganca tutumlarının arkasında yatan sebep kendi komplekslerinden kaynaklı ve sizinle pek de ilgili olmadığı için böyle bir durumda onlara öfkelenmekle amaçlarına hizmet etmiş olmakla birlikte,onların sizin enerjinizden besleneceği negatif bir bağ da kurmuş olursunuz.Dolayısıyla öfkelenmek yerine bu tarz kişilerin yansıtma dediğimiz psikolojik projeksiyonu sıkça kullanabileceklerini düşünerek ;enerjinizi sizi anlamayacak birine boşa tüketmeye harcamak yerine bunun kendisinden kaynaklı bir kişilik zaafiyeti olduğunu hatırlayın ve durumu kişiselleştirmeyin. Sakinliğinizi koruyarak karşı tarafın sözlerini sakinlikle ve gülümseyerek dinlemeye çalışın.Bu sizin söylemleri onayladığınız anlamına gelmez aksine gülümsemenizle negatif bir enerjiye karşı hissettirdiğiniz tam zıttı karşı bir yüksek frekans ile şaşkınlık durumuna giren kişinin tartışmaktan vazgeçmesine de vesile olabilirsiniz. Böyle bir insanın karşınıza neden çıkmış olabileceğini eğer iyi tahlil edebilirseniz durum okuması yapmak ve bu tarz kişileri hayatınızdan uzaklaştırmak daha kolaydır. Bu kişi sizin bilinçdışına itilmiş,çözümleyemediğiniz geçmiş bir ilişkinizin uzantısı olarak farklı bir karakter ancak benzer bir olayla çıkmış bir uyarıcı olabilir mi? Hâlâ birileri ile bu tarz devam eden negatif bir enerji bağınız varsa ,ana kaynak tarafından bu bağı koparmayı seçmeniz ve nefret,öfke gibi gibi duygularınızı sevgiye dönüştürmeniz bekleniyor olabilir mi? Farkındalıkla yapacağınız bu analiz, bu tarz ilşkileri hayatınızdan daha rahat uzaklaştırmanıza katkı sağlayacaktır .

Feyza Melek Kara

Feyza Melek Kara

Uzun yıllar birçok şehirde İngilizce öğretmenliği yaptıktan sonra psikoloji ve kişisel gelişim alanıyla yakından ilgilendiği için gerekli eğitimler alarak yaşam koçu olarak çalışmaya başladı. Aynı zamanda NLP master trainer, hipnoz, ilişki danışmanlığı, psikoterapi teknikleri, bilişsel davranışçı terapi koçluğu, mindfulness yaşam koçluğu, stres yönetimi, etkili dinleme, nefes terapi, EFT ile duygusal özgürleşme, Deepak Chopra ile en iyi yaşamı ortaya çıkarmak , Deepak Chopra ile meditasyonun temelleri, Eckhart Tolle ile yaşam amacını bulmak, kristallerle iyileşme, feng shui, bioenerji ve numeroloji eğitimlerini aldı.Şu an Kuantum eğitmenliği üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık